Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
tak
nie
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2007-07-29
Ogólnopolski Triatlon Krakowski
Piękna pogoda, wspaniały akwen i dobrze zorganizowane zawody, to elementy świetnie zorganizowanej imprezy, w której wystartowało aż 73 zawodniczek i zawodników, co jest ewenementem rzadko spotykanej u nas dyscypliny sportu - triathlonu.

Chociaż jest to dyscyplina olimpijska, w naszym województwie zarejestrowana jest tylko jedna sekcja - krakowskiego ogniska Polskiej YMCA. Wynika to ze złożoności tej dyscypliny - uczestnicy pływają, jeżdżą na rowerze i biegają, Treningi wymagają więc dobrego zaplecza wraz z pływalnią i dobrze wyszkolonej kadry, ale w głównej mierze ogromnego samozaparcia zawodników zwanych też "ironman’s" - ludzie z żelaza.

O imprezie tej głośno było na triathlonowym blogu. Zrozumiałe, bo podobne imprezy organizowane są w województwie co kilka lat.

Atmosfera zawodów zorganizowanych w ośrodku "Nad zalewem" w Kryspinowie była radosna, bowiem zdecydowana większość uczestników to byli dzieci. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: dzieci młodsze Magdalena Leszczyńska i Norbert Jasek z Krakowa, dzieci starsze: Syska Joanna (USA) i Michał Kamński z Krakowa, dorośli Joanna Gabriela i Marcin Ździebło (mistrz świata w triatlonie służb mundurowych z 2005 roku, Kanada).

Najmłodszy zawodnik, Pietruszka Paweł, 6 lat, otrzymał dużego pluszowego pieska ufundowanego przez firmę EuroTrade; zapewniał że będzie trenował i w roku przyszłym wygra całe zawody.

Zawody odbyły się w głównej mierze dzięki pomocy finansowej Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Bezpłatne wejście zawodników na obiekt umożliwił zarządzający ośrodkiem pan Józef Baran, jeden ze współorganizatorów zawodów.

Zawody zorganizowane przez krakowską YMCA przygotowane były wzorowo. Trzech ratowników obstawiało trasę pływacką; ratownicy interweniowali tylko jeden raz. Lekarze z podstawionej karetki nie przyjęli ani jednego poszkodowanego. Trasę biegową przygotowali działacze małopolskiego TKKF. Każdy uczestnik zawodów otrzymał napój i posiłek.

Nagrody ufundowała firma EuroTrade. Kierownikiem zawodów był Jan Bajer (YMCA Kraków).

Takie zawody, to szansa dla województwa małopolskiego zbudowania szerokiej bazy zawodników triathlonu. Organizatorzy zamierzają w roku przyszłym zorganizować, wraz z Ośrodkiem w Kryspinowie, cykl czterech zawodów dla amatorów i zawodników zrzeszonych w PZTri.

Jan Bajger - kontakt tel. 502 59 55 47
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu