Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
nie
tak
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2009-03-02
III Korespondencyjne Mistrzostwa Krakowa w Pływaniu

YMCA-Kraków była organizatorem III Otwartych Korespondencyjnych Mistrzostw Krakowa w Pływaniu. Zawody przeprowadzone były w dniach 16-27.02.2009r. na pięciu krakowskich pływalniach. Uczestniczyło w nich łącznie 444 dzieci i młodzieży.

Uroczyste podsumowanie III Otwartych Korespondencyjnych Mistrzostw Krakowa w Pływaniu miało miejsce w piątek 27 lutego w gmachu Polskiej YMCA przy ul. Krowoderskiej 8. Dzieciom wręczono nagrody ufundowane przez Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.
 
A oto zwycięzcy 13 kategorii wiekowych: Alicja Szumny, Marcin Pstuś, Karolina Musz, Wiktor Pudziak, Ania Dąbrowska, Kamil Labudda, Ania Kolasiewicz, Jakub Szot, Natalia Molik, Jerzy Twarowski, Małgorzata Czapka, Pasierbińśki Piotr, Magda Palonek, Ireneusz Wiecheć - Dobrowolski.

W kategorii zespołowej zwyciężyli YMCA Kraków przed SP 66 Niepołomice, Domem Dziecka nr 1 w Krakowie, Domem Kultury Wola i Świetlicą Terapeutyczną na Azorach.

W imprezie wzięły udział również dzieci nie w pełni sprawne, niektóre z nich, jak Ania Komorek i Jarek Gadowski, walczyły mimo choroby na całej długości trasy a ich umiejętność radowania się z pływania oraz towarzyszący przy tym entuzjazm były przykładem dla innych i satysfakcją dla organizatorów.

YMCA-Kraków składa serdeczne podziękowania swoim partnerom: Wydziałowi Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa za dofinansowanie bezpłatnego pływania na pięciu pływalniach Krakowa oraz za ufundowanie nagród rzeczowych; kierownictwu TS Wisła i Centrum Rozwoju Com-Com-Zone za udostępnienie swych obiektów i ufundowanie wartościowych nagród, kierownictwu KS Korona, Krakowskiego Klubu Kajakowego za udostępnienie swych obiektów do realizacji projektu oraz Redakcji Dziennika Polskiego za stworzenie podstrony na swojej stronie www.dziennikpolski24.pl i objęcie projektu szczególnym nadzorem medialnym.

W ramach akcji "Zima w Mieście" YMCA-Kraków realizowała także program "Bezpłatne pływanie dla dzieci Krakowa". W trakcie całych ferii Polska YMCA udostępniała swoją pływalnię przy ulicy Krowoderskiej 8 w czasie w godzinach 10.00-14.30. W programie wzięło udział 1383 uczestników - młodzieży szkolnej Krakowa. Projekt był dofinansowany przez Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu