Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
nie
tak
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2009-05-04
Chrześcijański Tydzień Społeczny

Polska YMCA, podobnie jak w poprzednim roku, jest współorganizatorem Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego. W tym roku odbędzie się on w Lublinie, w dniach 22- 24.05.2009 roku pod hasłem "Solidarność dla przyszłości". Chrześcijański Tydzień Społeczny to płaszczyzna spotkania i dialogu na rzecz dobra wspólnego.

Tydzień jest wspólną inicjatywą organizacji społecznych z Polski, jest spotkaniem stowarzyszeń, związków zawodowych, Kościołów, samorządów, fundacji, ruchów, mediów, inicjatyw i grup nieformalnych, przedstawicieli przedsiębiorców, świata nauki, środowisk i osób prywatnych, które działają na rzecz dobra wspólnego, budują sprawiedliwość społeczną w swoich społecznościach lokalnych, czerpiąc inspirację dla swoich działań z chrześcijańskiej nauki społecznej.
Tydzień ma na celu wypracowywanie i wyartykułowanie stanowisk w stosunku do palących problemów i zjawisk społecznych. Tydzień ma ambicje udziału w debacie publicznej nad kształtem życia społecznego i gospodarczego Polski. Tydzień jest także promocją i upowszechnianiem dobrych rozwiązań już istniejących w Polsce i na świecie. Chrześcijański Tydzień Społeczny chce odwoływać się do najlepszych tradycji patriotycznych, odpowiedzialności za małe ojczyzny i troski o przyszłość Polski w jednoczącej się Europie, wielkiego doświadczenia "polskiego Sierpnia" i "Solidarności". Tydzień Społeczny nawiązuje do tradycji podobnych wydarzeń polskiego okresu międzywojennego, niemieckich "Katolikentagów" oraz francuskich Tygodni Społecznych.

W roku bieżącym, Tydzień nawiązuje do tradycji Sierpnia sprzed 20 lat, gdzie solidarność przyniosła wolność i nadzieję. Więcej o Tygodniu na: http://www.tydzienspoleczny.org.pl

Relacje z poprzedniej edycji Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego w 2008 roku, wraz ze zdjęciami i listą prelegentów, znajdziecie na http://www.tydzienspoleczny.org.pl/2008/chts2008.php. Jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy do udziału.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu