Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"   Poleć znajomemu    
         english     pobierz     linki     napisz     kontakt     home        

YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2015-09-30
Europejska Konferencja Kadry YMCA

W drugiej połowie września w Helsinkach odbyła się Europejska Konferencja Kadry YMCA/YWCA. Polską YMCA reprezentowali w niej Rafał Kusa, Andrzej Rumianowski i Tomasz Waśko.

Konferencję rozpoczęło przemówienie Sekretarza Generalnego YMCA Europe - Juana Simoesa Iglesiasa, poświęcone bieżącym problemom Europy dotyczącym uchodźców i konieczności podjęcia działań wspierających ze strony YMCA. Kolejne bloki programowe stanowiły warsztaty rozwijające zainteresowania i inspirujące do podejmowania nowych działań. Obejmowały m.in.:

- aspekt mediów społecznościowych i gier komputerowych w kontekście pracy z młodzieżą - "Online Youth Work";
- "Mobile ropes" - outdoorowy blok zajęć dotyczący wykorzystania technik linowych w programach obozów;
- "Erasmus+" - szkolenie podnoszące umiejętności pozyskiwania środków na projekty młodzieżowe.

Podczas wyjazdu reprezentanci Polskiej YMCA promowali Polskę i Polską YMCA informując o programach realizowanych w Obozowisku YMCA w Kurnędzu nad Pilicą. Dużo czasu poświęcili też na promowanie Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie oraz Międzynarodowego Obozu Ekumenicznego YMCA zaplanowanego na lipiec 2016 w Kurnędzu.

Dla uczestników konferencji niezwykle inspirujące było również drugie przemówienie Juana Iglesiasa, prezentujące zarys strategii YMCA Europe na lata 2016 - 2020, którego elementem jest rozwój obozownictwa w YMCA w Europie oraz budowania europejskich standardów i systemów w sieci obozowisk narodowych.

Osobą odpowiedzialną za rozwój tego segmentu jest Adam Rychlik. Obecnie przygotowany jest wniosek dotacyjny do Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, który pozwoli na przeszkolenie kadry, wypracowanie i wdrożenie standardów i budowanie marki YMCA w Europie i na świecie. Polska YMCA jest partnerem w tym projekcie, obok YMCA w Szwecji, Portugalii, Finlandii, Niemiec, Słowacji i Macedonii oraz krajów partnerskich takich jak Białoruś i Ukraina.

Jednym z owoców udziału polskiej delegacji w konferencji w Helsinkach jest wpisanie projektu związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i Obozem Ekumenicznym YMCA w Kurnędzu w kalendarz YMCA Europe oraz deklaracja przyjazdu Juana Iglesiasa z YMCA Europe do Krakowa w 2016 roku.

 

więcej zdjęć >>>LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
 
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miło¶ników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu