Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
tak
nie
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ 
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2008-08-01
Akcja Lato w Mieście 2008

Akcja Lato w Mieście 2008 przebiegała w dniach 30.06.2008 - 31.07.2008 (24 dni) w godzinach 8-16. W Akcji Lato wzięło udział ogółem 89 uczestników w wieku 7-13 lat, którymi opiekowało się 7 osób (w tym trzech angielskojęzycznych wolontariuszy - z USA (Lindsdey Marcus, Pasadena), Anglii (Robin Das, Londyn) i Chin (Zhou Jie, Beijing). Dzieci wpłacały kwotę 7 zł dziennie (w tym VAT). Wszystkie dzieci otrzymywały jeden gorący posiłek dziennie (bez ograniczeń - zupa z wkładem mięsnym, pieczywo), napoje były wydawane bez ograniczeń przez cały dzień.

Program obfitował w zajęcia ruchowe, nie pominięto edukacji i wychowania.

SPORT
• Zajęcia sportowe i zabawy ruchowe
Ścianka wspinaczkowa w parku Jordana, Treningi bilardu, Zajęcia w wodzie na pływalni w Krakowie i w Jaroszowcu, Akwapark, Zabawy ze skakanką, Brudny Harry, Szczurek, Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy, Tenis stołowy, Rowerki wodne, Chodzenie po równoważni, Skakanie na trampolinie, Krowa, Chodzi lisek koło drogi, berek, Pająk i muchy, Kot, Krokodylu krokodylu, Spacer nad Wisłę- karmienie ptaków i spotkanie z Dżokiem, Gąski do domu, Głupi Jaś, Kaczuszki, Nauka tańca YMCA.
• Gry zespołowe
Piłka nożna, koszykówka, unihokej, siatkówka, siatkówka plażowa, dwa ognie, śledź.
• Imprezy
Olimpiada lekkoatletyczna w Parku Jordana, Zawody pływackie w Jaroszowcu, Turniej tenisa stołowego, Zawody na orientację w Parku Jordana, Wielo konkurencyjna impreza sportowa TKKF w Mistrzejowicach, Otwarty Ogólnopolski Triathlon Krakowski w Kryspinowie, Turniej siatkówki w Kryspinowie o puchar Marszałka Małopolski.
• Gry terenowe
"Śladami historii Krakowa" - gra edukacyjna, Zgadywanka terenowa (Jaroszowiec), Rozbójnicy - strategiczno ekonomiczna gra terenowa w Parku Jordana.
• Wycieczki
Wycieczka do Zielonek - przygotowanie raportu nt. mechanicznych zanieczyszczeń Białuchy. Wycieczka do Jaroszowca, wycieczka na Skałki Twardowskiego i do Pychowic, Krajobrazy Tyńca, Rejs statkiem po Wiśle.

EDUKACJA I WYCHOWANIE
• Zajęcia językowe
Codziennie organizowane były lekcje języka angielskiego (30 minut), dwóch wolontariuszy z USA i Anglii przebywało z dziećmi i komunikowało się z nimi przez cały okres trwania Akcji wyłącznie w języku angielskim. Zorganizowano dwa angielskojęzyczne konkursy dla dzieci. Wolontariusz z Chin komunikował się z dziećmi również w języku angielskim. Zorganizował on kilka lekcji chińskiej kaligrafii, pokazywał zabawy chińskich dzieci, opowiadał o swoim kraju.
• Muzea i Ogrody Krakowa
Zwiedzono Ogród doświadczeń koło Parku AWF, Ogród Botaniczny - poznajemy nowe gatunki roślin, zwiedzono ZOO - zwyczaje zwierząt, Muzeum lotnictwa, Muzeum archeologiczne, Muzeum Inżynierii Miejskiej.
• Spotkania ze Strażą Miejską, Policją
Zaproszono dwukrotnie przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy w formie zabawy omówili zasady zachowania się na skrzyżowaniach, przedstawiciele Policji omówili sprawy związane z bezpieczeństwem dzieci w domu i na ulicy.

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE
• Zabawy intelektualne
Zagadki i łamigłówki, kalambury, 21 pamięć, siódemki, zgadnij kto, odgadywanie zwierząt, pory roku, przysłowia, nauka węzłów żeglarskich, labirynty, krzyżówki ortograficzne i matematyczne, rebusy, łączenie kropek, może tak…, gry planszowe,
• Zajęcia plastyczne
Malujemy kwiatami, autoportret, projekty pieczątek, kolorowanie obrazków, malowanie akwarelami, rysowanie kredkami, rzeźby z plasteliny, pieczątki z ziemniaka, ozdoby z makaronu, widokówka z wakacji, maski zwierząt, projekt rysunku na koszulkę, zabawki z masy solnej,
• Konkursy
Gra w zielone, Parada Kłamców, angielskojęzyczny konkurs wiedzy o Anglii

KINO
Kubuś Puchatek, Słoń Porcelanowy, Tajemnica szyfru Marabuta, Mój brat Niedźwiedź, Prosiaczek i przyjaciele, Dawno temu w trawie, Dzieci z Bullerbyn, Przyjaciel wesołego diabła, Przygody Sindbada żeglarza, Małpi kłopot, Alladyn.

BIWAK
W dniach 5-8 i 8-8-11.07 15 dzieci uczestniczących w zajęciach Akcji Lato wyjechało na dwa czterodniowe turnusy do Jaroszowca.

PR
Dzieci udzieliły wywiadu redaktorowi Gazety Krakowskiej i miesięcznika KRAKOW POST.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy Urzędowi Miasta Krakowa za dofinansowanie programu, Dyrekcji Muzeum Lotnictwa, Muzeum Archeologicznego i Muzeum Inżynierii Miejskiej za nieodpłatne udostępnienie swych ekspozycji, firmie LAJKONIK za nieodpłatne przekazanie wyrobów (słone paluszki), dyrekcji MOSiR Krakowianka za znaczne obniżenie ceny biletów, OSiR "Nad Zalewem" za nieodpłatne udostępnienie ośrodka w Kryspinowie, przedstawicielom krakowskiej Policji i Straży Miejskiej, za zorganizowanie spotkań z dziećmi.ta informacja posiada dodatkowych zdjęć:  10  na stronach:  10
<<<   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   >>>

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ      LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu