Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
nie
tak
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2009-03-03
III Korespondencyjne Mistrzostwa w Pływaniu za nami!

Uroczyste podsumowanie III Otwartych Korespondencyjnych Mistrzostw Krakowa w Pływaniu miało miejsce w piątek 27 lutego w gmachu Polskiej YMCA przy ul. Krowoderskiej 8. Dzieciom wręczono nagrody ufundowane przez Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

W dziesięciodniowych mistrzostwach (16-27.02.2009) wzięło udział 444 dzieci i młodzieży, którzy startowali na jednej z pięciu pływalni Krakowa. W trakcie imprezy dodatkowo zgłoszono wyniki z krytej pływalni w Niepołomicach.

Naszymi partnerami byli Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, Dziennik Polski, Centrum Rozwoju Com - Com - Zone, TS Wisła, KS Korona, Krakowski Klub Kajakowy oraz pływalnia Gminy Niepołomice.
 
A oto zwycięzcy 13 kategorii wiekowych: Alicja Szumny, Marcin Pstuś, Karolina Musz, Wiktor Pudziak, Ania Dąbrowska, Kamil Labudda, Ania Kolasiewicz, Jakub Szot, Natalia Molik, Jerzy Twarowski, Małgorzata Czapka, Pasierbińśki Piotr, Magda Palonek, Ireneusz Wiecheć - Dobrowolski.

W kategorii zespołowej zwyciężyli YMCA Kraków przed SP 66 Niepołomice, Domem Dziecka nr 1 w Krakowie, Domem Kultury Wola i Świetlicą Terapeutyczną na Azorach.

W imprezie wzięły udział również dzieci nie w pełni sprawne, niektóre z nich, jak Ania Komorek i Jarek Gadowski, walczyły mimo choroby na całej długości trasy a ich umiejętność radowania się z pływania oraz towarzyszący przy tym entuzjazm były przykładem dla innych i satysfakcją dla organizatorów.

Podziękowania należą się Wydziałowi Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa za dofinansowanie bezpłatnego pływania na pięciu pływalniach Krakowa oraz za ufundowanie nagród rzeczowych; kierownictwu TS Wisła i Centrum Rozwoju Com - Com - Zone za udostępnienie swych obiektów i ufundowanie wartościowych nagród, kierownictwu KS Korona, Krakowskiego Klubu Kajakowego za udostępnienie swych obiektów do realizacji projektu oraz Redakcji Dziennika Polskiego za stworzenie podstrony na swojej stronie www.dziennikpolski24.pl i objęcie projektu szczególnym nadzorem medialnym.

Dziękujemy koordynatorowi Elżbiecie Bednarek, która czuwała nad przebiegiem imprezy, koordynatorom poszczególnych pływalni, w szczególności panu Arturowi Pagaczowi za duży wkład pracy na pływalni Com-Com-Zone, dziewięciu wolontariuszom z AWF w Krakowie (Ewie Oczko, Agnieszce Hanzelka, Karinie Justyna, Maciejowi Mikołajczykowi, Katarzynie Leśnieckiej, Katarzynie Kiwacz, Patrycji Drebszak oraz ich opiekunowi Panu Andrzejowi Ostrowskiemu), kilkunastu anonimowym osobom czuwających nad dobrem dzieci (ratownicy i pracownicy recepcji poszczególnych pływalni), panu Stefanowi Niedźwieńskiemu za utworzenia aplikacji do wprowadzania i automatycznej prezentacji wyników na stronie www.krakow.ymca.pl, oraz panom Januszowi Koza i Janowi Bajgerowi, którzy poświęcili sporo własnego czasu do realizacji projektu, poczynając od złożenia wniosku o dofinansowanie, kończąc jego rozliczeniem.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu