Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
nie
tak
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2011-08-30
Obóz sekcji Triathlonowej w Szczyrku

W obozie wzięło udział 17 uczestników, natomiast 3 juniorów uczestniczyło w obozie w ramach zgrupowania kadry wojewódzkiej w triathlonie. Głównym celem obozu było szlifowanie umiejętności sportowych tj. pływanie, jazda na rowerze oraz bieganie.

Niemniej ważną sprawą była integracja w grupie poprzez spacery w górach, ogniska, dyskoteki, gry i zabawy. Treningi odbywały się na basenie Centralnego Ośrodka Sportu, trasach rowerowych i górskich Beskidu Śląskiego oraz na terenie ośrodka Panorama, który był miejscem zakwaterowania i wyżywienia. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem obozu czuwali instruktorzy Joanna Garlewicz, Robert Markowski i Marcin Błaszczyk.

W trakcie obozu uczestnicy przechodzili chrzest na IRON KIDS, który oprócz dobrej zabawy był sprawdzianem odwagi i pomysłowości. Podczas pieszych wędrówek dzieci zdobyły kilka szczytów i przełęczy w Beskidach - Skrzyczne, Salmopol, Równica. Na ogniskach oprócz pieczonej kiełbaski i chleba można było porozmawiać, posiedzieć, odpocząć, zintegrować się. Podczas dyskotek poznać nowych kolegów koleżanki. Ponieważ pogoda nas rozpieszczała to praktycznie wszystkie zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu w malowniczym górskim terenie. Wszyscy uczestnicy zostali przetestowani próbami Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Na zakończenie obozu dzieci rywalizowały w grze terenowej - podchody oraz zawodach sportowych. Grupa młodsza rywalizowała w zawodach aquathlon na dwóch dystansach - 200 i 400m pływania oraz 1km i 2km biegu. Grupa starsza w zawodach triathlonu 750m pływania , 20km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Obóz odbywał się od 16 do 28 sierpnia 2011 roku.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu