Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
         english     zapytaj     pobierz     goście     linki     mailing     napisz     kontakt     home        
sondaCzy w tegoroczne wakacje przynajmniej dwa tygodnie spędzisz poza miejscem swojego zamieszkania ?
tak
nie
zobacz wyniki
archiwum sond
YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2011-08-11
Na sportowo, kulturalnie i zdrowo - Akcja Lato w Mieście

W tegorocznej Akcji Lato w Mieście organizowanej w dniach od 1 do 31 lipca wzięło udział 110 dzieci, którymi zajmowało się 4 wychowawców, oraz koordynator projektu. Dzieci otrzymywały jeden gorący posiłek dziennie, napoje wydawano bez ograniczeń. Główny nacisk położono na bezpieczeństwo, oraz urozmaicony program zawierający sporo elementów ruchu. Z uwagi na deszczowy lipiec sporo czasu spędzono w budynku, oraz najbliższym sąsiedztwie YMCA.

Bardzo urozmaicony program obejmował zajęcia sportowe, edukacyjne, gry i zabawy, warsztaty, spacery i wycieczki. Wymienić tu można:

Gry i zabawy integracyjne: Zabawy ruchowe, gry indywidualne i zespołowe na sali gimnastycznej - dwa ognie, piłka nożna, "śledź", ćwiczenia gimnastyczne, zabawy z gumą i skakanką, siatkówka rzucana i odbijana, berek, zabawy na linie, koszykówka, rzut ringo do celu, budowa domków z materacy, ćwiczenia na równoważni.

Gry świetlicowe: Bilard, szachy, warcaby, go, tenis stołowy, kalambury, państwa - miasta … , Mózg Akcji Lato, gra skojarzeniowa Omnibnus, Zgadnij co to jest …, scrable, Gwiazdeczka, jaka to melodia, turniej bilarda, turniej szachowy.

Zawody sportowe: Bieg na orientację w Parku Jordana, oraz na bulwarach Wisły k. Wzgórza Wawelskiego, olimpiada lekkoatletyczna na stadionie KS Wawel, bieg przełajowy w Parku Jordana.
 
Wycieczki i spacery: do Parku Jordana, wyjście do Akwaparku, do Parku Bednarskiego, Ogrodu Botanicznego, zwiedzamy Centrum Kultury Japońskiej Mangha, wycieczka do Bolechowic - wspinaczka skalna, ognisko, wycieczka na Skałki Twardowskiego - wspinaczka skalna, wycieczka do Kryspinowa, wycieczka do ZOO, wyjście do Muzeum Etnograficznego, Biblioteka Wojewódzka - poznawanie rodzajów pisma, wystawa rysunków dziecięcych, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie- biblioteka sztuki, gra terenowa Kraków historyczny, puszczanie baniek mydlanych na moście zakochanych, Park Doświadczeń - Kto tu rządzi? Fizyka!, wycieczka do Pychowic -rozpoznawanie roślin i owadów, warsztaty kultury chińskiej - lampiony, nauka jedzenia pałeczkami, wykonywanie wycinanek chińskich, zabawki chińskie.

Pogadanki: Co to jest Fair play, spotkanie z żywymi gadami, spotkanie ze strażnikami Straży Granicznej i ich psami - pogadanka o walce z handlem narkotykami i terroryzmem, spotkanie ze strażnikami Straży Miejskiej, Referat Profilaktyki (bezpieczeństwo na drodze), spotkanie z redaktorem radia TOK MF - audycja nt. higiena latem, zwiedzanie Synagogi Starej, przypomnienie historii Żydów z okresu II Wojny Światowej, przepisywanie fragmentów Tory.

Konkursy i warsztaty: Konkurs fotograficzny "Nasz Zakrzówek", konkurs Mam Talent (wraz z dziećmi krakowskiego MOPS filia nr 7), warsztaty dziennikarskie prowadzone przez redaktor Radia Kraków Magdalenę wadowską, przygotowanie audycji radiowych "Wiadomości z YMCA".

Codziennie organizowane były zajęcia języka angielskiego, prowadzone przez angielskojęzyczne wolontariuszki Samayakhanim Mammadova (Azerbejdżan) i Evey Damianopoulou (Grecja).

Najbardziej urozmaicone zajęcia miała grupa najmłodsza dzieci do lat 9. Z ciekawszych programów wymienić można:

- boks dla maluchów
- joga dla maluchów
- wykonywanie pacynek i inscenizacje bajek w Dworze Czeczów
- pisanie znakami starożytnych Egipcjan na glinianych tabliczkach w Muzeum Etnograficznym
- tworzenie postaci zwierzątek z drewnianych klocków, malowanie figurek
- tworzenie kolaży ze sznurka, liści, gazet, dopasowanie treści do kształtu podkładowego kartonu
- aktywny udział w wykopaliskach archeologicznych w Branicach pod Krakowem
- budowa dwóch poduszkowców w Muzeum Techniki, jazda na zbudowanych maszynach
- happening "Pomarańczowa Alternatywa" w Międzynarodowym Centrum Kultury, połączony z malowaniem haseł na "Murze Berlińskim" a potem jego burzenie (i obrona) kartonowymi czołgami
- zajęcia sportowe, w tym jazda na deskorolkach, łyżworolkach, hulajnogach
- spotkanie w Radiu Kraków

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ  
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miłośników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie
Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu