Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"   Poleć znajomemu    
         english     pobierz     linki     napisz     kontakt     home        

YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp
WRÓĆ DO LISTY DOKUMENTÓW 
Manifest YMCA Europe 2003 Festival
Odpowiedź na pytanie "Czym YMCA jest dzisiaj?" można znaleźć w Manifeście, przyjętym przez uczestników "YMCA Europe 2003 Festival" w Pradze.

Wierzymy, że YMCA jest naszą organizacją, która zmienia świat na lepsze.

W YMCA wierzymy, że Bóg stworzył świat, żebyśmy wszyscy mogli żyć, ciesząc się wolnością i pokojem. Wierzymy, że możemy kontynuować to dzieło stworzenia i zachować świat dla następnych pokoleń.

W YMCA wierzymy, że Jezus Chrystus jest naszym Przyjacielem i Bogiem. On jest naszym Bratem i naszym Zbawicielem. Idąc Jego śladem możemy być przyjaciółmi dla naszych przyjaciół; siostrami, braćmi dla innych. Jesteśmy zainspirowani, aby służyć naszym siostrom i braciom.

Wierzymy, że Duch Święty, niczym niebiańska muzyka, szerzy radość i mądrość, siłę i natchnienie. Czyni możliwym, aby każdy z nas mógł uśmiechać się każdego dnia, bez względu na to, jak ciężko bywa w życiu.

Jesteśmy YMCA, jesteśmy przyszłością i poświęcamy się odnowieniu YMCA tak, aby nadal mogła być narzędziem nowego tworzenia, miłości, pokoju i pozostać organizacją pomagającą ludziom znajdować uśmiech i cieszyć się pełnią życia, bez względu na to, jak ciężko bywa w życiu.

Jesteśmy YMCA; dlatego jesteśmy częścią wiecznej nadziei. Nadziei, która mówi nam, że nadejdzie nowa Ziemia i nowe Niebo, w którym panować będzie sprawiedliwość.

Jesteśmy YMCA, wierzymy w Boga Wszechmogącego, dlatego my sami nie musimy być wszechmogący. Jesteśmy zainspirowani, by służyć. Służyć całej ludzkości miłością Jezusa Chrystusa.

Podążamy za Tym, który powiedział: - Jam jest Światłością świata.

Niechaj to Światło rozbłyśnie w nas...

WRÓĆ DO LISTY DOKUMENTÓW 
 
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miło¶ników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu